I den kommende uge kan du i Hadsten opleve basketballtræning for U15 piger arrangeret af Hadsten Hawks samt en filmpremiere på Christopher Nolans nyeste værk 'The Odyssey' i Hadsten Bio. Læs videre for at få detaljer om tid, sted og deltagelsesmuligheder.
Hadsten Hawks inviterer U15 piger til basketballtræning, hvor fokus er på sportslig udvikling og socialt fællesskab. Træningen er skabt til at udfordre både teknik og spilforståelse. Med erfarne trænere på banen er der garanti for en motiverende og inkluderende oplevelse.
Tidspunkt: Mandag 13. juli 2026, kl. 16:00
Sted: Hadsten Skole, Hadbjergvej 12, 8370 Hadsten
Entré: Fri entré
Tilmelding: Gratis prøvetræning (link i beskrivelsen)
Efter successen med 'Oppenheimer', er Christopher Nolan nu aktuel med en ny film, 'The Odyssey'. Denne episke fortælling følger krigerkongen Odysseus og hans strabadserende rejse hjem efter den trojanske krig. Oplev spænding og eventyr på det store lærred i Hadsten Bio.
Tidspunkt: Torsdag 16. juli 2026, kl. 18:00
Sted: Hadsten Bio, Nørregade 6, 8370 Hadsten
Entré: 110 kr
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.